Tak naprawdę nie chciałam umierać!

Temat: Nokia 6600
Pomyślałem, że założę temat o Nokii 6600, uważam, że jest to jeden z największych z wielu sukcesów Nokii. Posiada Symbian, a więc jest to kombajn multimedialny... Jedyną jak narazie wadą jest (którą ja zauważyłem) jest bardzo cichy głośnik... A tak nie ma co narzekać Polecam ten telefon każdemu kto nie ma pieniędzy na drogie modele z segmentu "N"Nokia 6600 - Dane ogólne
Alarm wibracyjny: tak
Aparat cyfrowy: tak
Aparat cyfrowy pixele: 0.3 [Megapixeli]
Aparat cyfrowy zoom: 2x
Bateria pojemność: 850 [mAh]
Bateria rodzaj: Li-Ion
Czas czuwania (MAX): 240 [godz.] (10d)
Czas rozm. (MAX): 240 [min.]
Pamięć wewnętrzna: 6 [MB]
Pamięć zewnętrzna: tak , MMC, 32 MB
Sieci: GSM 900/1800/1900
Waga: 122 [gram]
Wymiary - długość: 108.6 [mm]
Wymiary - grubość: 23.7 [mm]
Wymiary - szerokość: 58.2 [mm]
Nokia 6600 - Wyświetlacz
Ilość kolorów: 65536
Rodzaj: kolorowy TFT
Wymiary - szerokość: 176 [px]
Wymiary - wysokość: 208 [px]
Nokia 6600 - Dane / multimedia
Bluetooth: tak
Dyktafon: tak
EDGE: nie
GPRS: tak , Class 6
HSCSD: tak
IRDA: tak
Java: tak
MP3: tak
Obsługa USB: nie
Przeglądarka xHTML: tak
Radio FM: nie
Radio FM - RDS: nie
SyncML: tak
Transmisja danych i faksów: tak
WAP: tak
Nokia 6600 - Wiadomości
EMS: tak
Klient poczty: tak
MMS: tak
Raporty doręczeń: tak
SMS: tak
Video MMS: nie
Wiadomości grupowe: tak
Wiadomości sieciowe: tak
Nokia 6600 - Inne
Alarm: tak
Budzik: tak
Data: tak
Kalendarz: tak
Kalkulator: tak
Organizer: tak
Przypomnienie: tak
Słownik: tak
Stoper: nie
Timer: tak
Zegar: tak
Źródło: qpl.nazwa.pl/clubgsm/viewtopic.php?t=329Temat: Lexion 600 i Heder Class c510
Mógłby ktoś dostosować kombajn Class Lexion 600 do Hedera Class c510?

Jak się wjedzie na pole to niestety nie kosi. Kombajn Fendt obsługuje ten heder, Class niestety nie :(
Źródło: ls2009.net/viewtopic.php?t=17637


Temat: TESTY TELEFONÓW NOKIA - NOKIA N73 Kto mieszka za ścianą?Dołączył: 13 Gru 2006 Posty: 163 Przeczytał: 0 tematówOstrzeżeń: 0/5
Test telefonu Nokia N-GAGE

Od tamtej pory sporo się zmieniło – urządzenia te wyposażono w duże, kolorowe wyświetlacze oraz złącze do modułów pamięci zawierających gry.

Również jakość grafiki znacznie się poprawiła dzięki zastosowaniu skomplikowanych procesorów przeliczających w czasie rzeczywistym grafikę trójwymiarową. To jednak nie wszystko. Otóż niebawem w sklepach pojawi się nowa kategoria konsol do gier łącząca w sobie cechy wielu urządzeń.

Nokia N-Gage, bo tak się nazywa jest przede
wszystkim konsolą do gier, której zadaniem jest przynoszenie użytkownikowi rozrywki. Swoim wyglądem przypomina inne konsole będące już na rynku od jakiegoś czasu. Wyjątek stanowi klawiatura alfanumeryczna oraz przyciski funkcyjne. Po lewej stronie wyświetlacza znajdują się przyciski sterujące, zielona słuchawka, przyciski funkcyjny, menu, odtwarzacza MP3 i odbiornika radiowego. Osoba, która weźmie to urządzenie pierwszy raz do ręki może mieć dylemat, jak przez nie rozmawiać. Na górnym boku znajduje się głośnik do prowadzenia rozmowy, przez co osoba
rozmawiająca przez ten telefon może wyglądać wręcz śmiesznie. O wiele lepszym rozwiązaniem jest rozmowa przez wbudowany zestaw głośno-mówiący lub zestaw słuchawkowy, który służy dodatkowo do słuchania muzyki z radia i odtwarzacza mp3, a także pełni rolę anteny radioodbiornika.

Co w środku piszczy …Telefon jest
oparty na platformie Series 60, takiej samej jak Nokia 3650 i 7650. Wyposażoną ją w system operacyjny Symbian OS 6.0 oraz możliwość uruchamiania aplikacji tworzonych w języku Java i C++. N-Gage dysponuje pamięcią wewnętrzną o pojemności 4 MB przeznaczoną do aplikacji, danych zapisywanych przez aplikacje takie jak książka teleadresowa, kalendarz czy wiadomości SMS i MMS. Oprócz tego posiada pełnego klienta poczty e-mail POP3 i IMAP. Łączy się z siecią za pomocą GPRS lub HSCSD, a z innymi urządzeniami za pomocą złącza USB oraz Bluetooth. Poza tym jest telefonem działającym w trzech pasmach systemu GSM – 900, 1800 i 1900 MHz. Ekran jest identyczny jak w wymienionych powyżej produktach – ma rozdzielczość 176 x 208 punktów i wyświetla 4096 kolorów. N-Gage ma jednak kilka cech, których nie mają poprzednie modele oparte o Series 60. Przede wszystkim posiada złącze USB, które pozwala przesyłać takie dane jak muzykę, grafikę czy melodie dzwonka do i z komputera od razu po podłączeniu do niego. Tych użytkowników, którzy jednak sobie pomyślą, że po podłączeniu urządzenia do komputera będą mieli wgląd do wszystkich danych (również systemowych) zapisywanych w telefonie, spotka przykra niespodzianka. Nie ma takiej możliwości. Wszystkich fanów muzyki czeka natomiast dodatkowy zakup karty pamięci w standardzie MMC. Nie znajduje się ona bowiem w komplecie. Podobnie jest z grami, które również będą umieszczane na kartach w tym standardzie. Poza tym producent zabezpieczył udostępniane w ten sposób aplikacje rozrywkowe tak, że nie można ich po skopiowaniu uruchomić.
Multimedialny kombajn

Imponujące jest ile funkcji multimedialnych otrzymał od konstruktorów ten produkt. Użytkownik ma możliwość korzystania z magnetofonu cyfrowego do odtwarzania plików MP3 i AAC oraz nagrywania w formacie AAC z zewnętrznego źródła za pomocą wejścia analogowego lub np. z tunera FM. Odbiornik FM nie działa bez zestawu słuchawkowego, gdyż spełnia on rolę anteny do odbierania sygnału. Korzystając z niego oraz z magnetofonu możemy słuchać muzyki przez wbudowany głośnik. Utwory można też umieścić w N-Gage za pomocą komputera podłączonego przez USB, ale trzeba pamiętać o zakupie karty MMC, która nie znajduje się w komplecie. Dodatkowo, zainstalowana została aplikacja, która potrafi odtwarzacz muzykę oraz sekwencje wideo – Real One Player. Za jej pomocą można również odtwarzać na żywo pliki umieszczone w sieci Internet.

To jednak nie wszystko. Głównym zamierzeniem konstruktorów było wprowadzenie na rynek mobilnej konsoli do gier. I to osiągnęli, bowiem użytkownik może grać nie tylko z przeciwnikiem, którym w tym przypadku jest N-Gage, ale dzięki trybowi multiplayer również z innymi osobami. Głównie do tego celu konsolę wyposażono w złącze Bluetooth. Ale można również grać z osobami znajdującymi się w innym miejscu za pomocą transmisji GPRS i sieci Internet.

Same gry? Robią niesamowite wrażenie,
zwłaszcza te, w których zastosowano zaawansowaną grafikę trójwymiarową – Pandemonium, czy Tomb Raider. Użytkownik, który do tej pory nie miał kontaktu z tego rodzaju urządzeniami, może mieć początkowe problemy ze sterowaniem urządzeniem. Przyciski służące głównie do obsługi gier to 5, 7 i kursor. Na czas połączenia telefonicznego telefon zatrzymuje grę, a po rozmowie możemy dalej ją kontynuować.

Kilka słów na koniec …Nokia N-Gage to
zupełnie nowe spojrzenie na integrację wielu
urządzeń w jednym. Takie podejście zdecydowanie wyszło na dobre temu urządzeniu. Nie dość, że do dyspozycji mamy zaawansowany telefon komórkowy, którego rdzeniem jest wielozadaniowy system operacyjny, to dodatkowo otrzymujemy magnetofon cyfrowy, odbiornik FM oraz konsolę do gier. Te kilka cech połączonych w jedno, sprawi, że urządzenie na pewno znajdzie rzesze zwolenników tym bardziej, że zapowiadana cena na poziomie 1600 zł brutto nie jest wygórowana.

Specyfikacja techniczna:System i
częstotliwość pracy: GSM 900, 1800 i 1900
MHzSystem operacyjny: wielozadaniowy Symbian OS 6.0Pamięć: 4 MB wewnętrznej + karta MMCWymiary: 133 x 69,7 x 19,7 mmWaga: 136,5 gAkumulator: litowo-jonowy BL-5C, 850 mAh. Czas czuwania: 240 godzinCzas rozmowy: 2 godzinyCzas słuchania radia: 20
godzinCzas odtwarzania muzyki: 8
godzinCzas grania: od 3 do 6
godzinWyświetlacz: 4096 kolorów, 176 x 208
punktówKsiążka telefoniczna: ilość pozycji
zależna od dostępnej pamięci, możliwość
przypisywania zdjęć, synchronizacja z książkami adresowymi umieszczonymi na
komputerzeWiadomości: SMS, MMS,
e-mailAplikacje: w językach Java i
C++Transmisja danych: GPRS Class 6,
HSCSDZłącza: USB 1.1, Bluetooth, karta MMC (gry i pamięć), LINE-IN, zestawu słuchawkowego, zasilania

Multimedia: magnetofon cyfrowy (MP3 i AAC), odbiornik radiowy FM (20 stacji), gry, również w trybie multiplayer przez GPRS i Bluetooth, odtwarzacz plików wideo i audio Real One Player (również audio i videostreaming)

Opcje dodatkowe: zegar z budzikiem, zestaw
głośno-mówiący i słuchawkowy, kalendarz z
terminarzem, lista zadań, alarm wibracyjny,
kalkulator, profile użytkownika, aplikacja do
robienia zrzutów ekranu, przeglądarka XHTML, klient poczty e-mail, głosowe wybieranie numerów, SyncML, melodie dzwonka (polifoniczne MIDI, MP3, WAW, AAC)
Źródło: widzimy.fora.pl/a/a,171.html